5PCS AZ7709-1AE-12DE DC12V Relay 5A 4pins
★★★★★ 4.2 72 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by spca-outaouais.org
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Relays5PCS AZ7709-1AE-12DE DC12V relay 5A 4pinsHign-concerned Chemical : NonePower : Theory : Electromagnetic RelayProtect Feature : EpoxyUsage : General PurposeContact Load : High PowerVoltage : 12VCertification :
  • Relays
  • Hign-concerned Chemical : None
  • Power :
  • Theory : Electromagnetic Relay
  • Protect Feature : Epoxy
  • Usage : General Purpose
  • Contact Load : High Power
  • Voltage : 12V
  • Certification :
Model GHHSBO
Brand Name GHHSBO
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 50 Grams
Part Number GHHSBO
Manufacturer GHHSBO
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
72 ratings | 30 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (56)
4 stars
6% (4)
3 stars
3% (2)
2 stars
2% (1)
1 star
11% (8)